
Naucz się budować satysfakcjonujące relacje w życiu zawodowym i osobistym.
Dowiedz się więcej:
Jeśli chcesz:
- zrozumieć mechanizmy komunikacji interpersonalnej;
- lepiej słuchać ze zrozumieniem i wysyłać jasne komunikaty;
- umieć udzielać i przyjmować informacje zwrotne;
- dostrzegać sytuacje konfliktowe i optymalnie na nie reagować;
- pracować na swoich mocnych stronach i zaletach;
- zwiększyć świadomość swoich potrzeb związanych z rozwojem;
- zwiększyć świadomość własnych wyuczonych zachowań i zachowań innych członków grupy.
Weź udział w kursie!
CZYM JEST TRENING BUDOWANIA RELACJI?
Trening Budowania Relacji składa się z Treningu Interpersonalnego (5 dni, 40 h) zgodnego ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Programu Rozwoju Indywidualnego.
.
TRENING INTERPERSONALNY
.
Trening Interpersonalny powstał jako narzędzie szkolące psychoterapeutów i socjoterapeutów, jednak dzięki swojej skuteczności i wszechstronnemu zastosowaniu szybko zdobył popularność w różnych środowiskach. Dziś na treningi przychodzą osoby zainteresowane rozwojem, niezależnie od wykonywanego zawodu.
CELE TRENINGU INTERPERSONALNEGO
Dlaczego Trening Interpersonalny jest wyjątkową formą pracy?
.
Trening Interpersonalny jest pracą na doświadczeniu i procesie grupowym. Co to znaczy?
Tradycyjne formy nauki często kojarzą się z wielogodzinnym przesiadywaniem nad książkami i robieniem notatek. Trening Interpersonalny nie jest taką metodą nauki. Dobrym przykładem obrazującym różnicę między tradycyjną formą uczenia się a treningiem jest student medycyny, który siedząc nad książkami próbuje się nauczyć tego, jak się operuje. Jest to wiedza teoretyczna, przydatna i niezbędna, ale trudno się jednak nie zgodzić, że zupełnie inną formą będzie sytuacja w której, przeprowadzi operację własnoręcznie. Dochodzi stres, lepsze bądź gorsze zdolności manualne, umiejętność współpracy z zespołem, czy nawet zdarzenia życia codziennego. Podobna zasada działa w przypadku Treningu Interpersonalnego, gdzie nauka odbywa się od praktyki do teorii, a nie odwrotnie. Przewagą Treningu jest brak ograniczającego harmonogramu/agendy, ponieważ przebieg zależy od indywidualnych potrzeb uczestników. Z tego względu bardzo istotną rolę odgrywa trener, który dba o to by proces szedł we właściwym kierunku, a każdy uczestnik miał optymalną możliwość rozwoju umiejętności, które są mu potrzebne.
PROGRAM ROZWOJU INDYWIDUALNEGO
.
Istotą programu jest możliwość skomponowania indywidualnej ścieżki. Uczestnik współdecyduje o tempie i formie pracy.
Przed 5 dniowym treningiem interpersonalnym każdy uczestnik otrzymuje dostęp do platformy edukacyjnej zawierającej interaktywne lekcje pozwalające jeszcze lepiej przygotować się do pracy w grupie.
Po treningu interpersonalnym uczestnik otrzymuje kolejne interaktywne zadania, których celem jest jeszcze lepsze zrozumienie siebie w relacji z innymi i utrwalanie wiedzy i umiejętności nabytych w trakcie treningu interpersonalnego.
Przed i po treningu – raz na dwa tygodnie – uczestniczy w krótkich sesjach online w małej grupie.
CELE PROGRAMU ROZWOJU INDYWIDUALNEGO

przygotowanie się do intensywnej pracy w grupie,

umożliwienie pracy we własnym tempie,

wsparcie w planowaniu i wdrażaniu zmian w codziennych
kontaktach zawodowych i pozazawodowych,

praktyka w gronie osób, które są otwarte, uważne i
stanowią wsparcie w trudnych momentach.
Korzyści

Poznajesz i uczysz się metod tworzenia satysfakcjonujących relacji w życiu zawodowym oraz osobistym w sposób empatyczny.

Pracujesz na doświadczeniu i procesie, który toczy się w tej konkretnej grupie, jest prawdziwy i spontaniczny, odzwierciedlający rzeczywiste mechanizmy grupowe, pozwala to na świadome planowanie i wdrażanie zmian w życiu codziennym oraz osiąganie obranych celów.

Uczysz się udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych, staje się to Twoim nawykiem i umiesz z nich korzystać w codziennych relacjach.

Otrzymujesz informacje zwrotne z wielu źródeł: od uczestników zajęć, od trenera, dzięki temu lepiej rozumiesz jakie nawyki komunikacyjne, „własne sztuczki” stosujesz Ty oraz inne osoby będące z Tobą w relacjach, szczególnie w sytuacjach trudnych, konfliktowych.

Lepiej rozumiesz jak inne osoby reagują na Twój styl komunikacji, wyrażania siebie.

Uświadamiasz sobie i konkretyzujesz swoje potrzeby związane z rozwojem oraz zyskujesz możliwość przemyślenia, przy wsparciu mentora, działań, które mogą pomóc Ci w realizacji tego ważnego aspektu siebie.
Kogo zapraszamy do udziału w Treningu Budowania Relacji?
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą świadomie budować swoje relacje z innymi,
a w szczególności:
Menagerów, liderów oraz project menagerów zarządzających zespołami
Obecność na Treningu jest szczególnie wartościowa dla menagerów, liderów, project menagerów zarządzających zespołami zadaniowymi. Udział w Treningu daje możliwość lepszego rozumienia pracy swojego zespołu i poszczególnych członków tak, by osiągać wyznaczone cele, przy jednoczesnej satysfakcji zespołu. Na trening możesz przyjść sam, a także wysłać swojego pracownika.
Nauczycieli, wychowawców oraz wykładowców akademickich
Zawód nauczyciela, wychowawcy, czy też wykładowcy jest trudny i odpowiedzialny. Nauczyciele mają za zadanie przekazać swoim podopiecznym nie tylko wiedzę, ale także uczyć ich życia w społeczeństwie, w grupie jaką jest klasa, szkoła, czy grupa rówieśnicza. Nauczyciel, zaraz po rodzicach, bywa najważniejszym dorosłym w życiu uczniów, więc ważne jest, by umieć budować zaufanie w kontakcie z nimi tak, by być ich naturalnym autorytetem. Trening pozwala zrozumieć grupę – jak się formuje, kto w jakie role wchodzi i jaka jest moja rola w tej grupie.
Psychologów, terapeutów, lekarzy oraz studentów tego typu kierunków
Trening pierwotnie był przeznaczony dla psychoterapeutów i socjoterapeutów w celu poprawy jakości terapii grupowych, ale też terapii indywidualnych. Uczy uważnego słuchania, które w kontakcie z pacjentem jest niezbędnym narzędziem. Dodatkowo, Trening jest doskonałą okazją do obserwacji specyfiki procesu grupowego, formowania grupy i przyjmowanych przez jej członków ról. Z treningu skorzystają szczególnie psycholodzy, terapeuci, facylitatorzy, a także studenci tego typu kierunków.
Trenerów, coachów, superwizorów, mediatorów, facylitatorów oraz moderatorów
Obecność na Treningu Interpersonalnym jest niezbędnym kryterium do uzyskania rekomendacji trenerskich i coachingowych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poza trenerami, coachami, oraz superwizorami Trening przydaje się także w pracy mediatora czy moderatora – uczestnicy mają okazję zrozumieć mechanizmy procesów grupowych i relacji zachodzących pomiędzy uczestnikami.
Pracowników sektorów administracji publicznej i służb publicznych
Wszędzie tam, gdzie pracuje się z ludźmi którzy znajdują się w trudnych życiowych sytuacjach, zrozumienie emocji swoich i potrzeb innych jest kluczowe. Lekarze, pielęgniarki czy pracownicy opieki społecznej są częściej narażeni na chłód emocjonalny lub wypalenie zawodowe będące skutkiem nagromadzonych negatywnych emocji. Trening pomaga temu zapobiec i uczy czerpania satysfakcji zawodowej.
Informacje organizacyjne
Trening Budowania Relacji składa się z 5-dniowego zjazdu.
Terminy zajęć
Edycja marcowa
13-17 marca 2023
(zostały ostatnie 2 miejsca)
Trening Interpersonalny
1 dzień: 10.00-18.00,
2-5 dzień: 09.00-17.00
Edycja kwietniowa
17-21 kwietnia 2023
Trening Interpersonalny
1 dzień: 10.00-18.00,
2-5 dzień: 09.00-17.00
Edycja majowa
24-28 maja 2023
Trening Interpersonalny
1 dzień: 10.00-18.00,
2-5 dzień: 09.00-17.00
Edycja czerwcowa
21-25 czerwca 2023
Trening Interpersonalny
1 dzień: 10.00-18.00,
2-5 dzień: 09.00-17.00
Zapytaj nas o kolejne terminy.
FAQ – Pytania i odpowiedzi
Poniżej zamieściliśmy najpopularniejsze pytania, a jeśli chcesz czytelniku dopytać o więcej, to zostaw kontakt do siebie w formularzu – wówczas oddzwonimy, napisz e-mail na adres akademia@grupatrop.pl lub zadzwoń do biura: 602 137 463.
Cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z Twoim zainteresowaniem. Zapraszamy do kontaktu.
1. Jak liczna jest grupa?
Grupy liczą od 8 do 14 osób.
2. Ile trwa trening?
Według wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz na podstawie wieloletnich obserwacji, Trening Interpersonalny powinien trwać 40h. Dlaczego? Jest to optymalny czas dla rozwoju procesu grupowego, który jest podstawą pracy treningowej.
3. Czy Trening Budowania Relacji to forma psychoterapii?
Nie. Mimo, że istnieje możliwość, że po treningu nastąpi poprawa życia psychicznego uczestnika, sam trening nie jest formą terapii i ma charakter rozwojowy a nie pomocowy.
4. Czy Trening Budowania Relacji jest dobrą formą nauki dla każdego bez względu na wykształcenie, płeć i rodzaj wykonywanej pracy?
Zdecydowanie tak. Różnice indywidualne uczestników, takie jak płeć, zawód czy status są walorem Treningu, ponieważ dają możliwość do pracy z osobami, z którymi na co dzień nie mamy okazji współpracować.
5. Czy muszę być obecny podczas całego Treningu?
Tak. To bardzo ważne. Każdy dzień Treningu Budowania Relacji odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju uczestnika i grupy. Obecność jest obowiązkowa.
6. Jak mogę się ubrać na Trening?
Tak, żeby tobie było komfortowo. Jeśli dobrze się czujesz w dresach, przyjdź w dresach, jeśli w garniturze, to w garniturze. Istotne jest to, żeby każdy czuł się swobodnie.
7. Ile kosztuje Trening Budowania Relacji?
2 800 zł netto (3 444 zł brutto). Cena zawiera: 5 dniowy trening interpersonalny zgodny ze standardami
Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, sesje online w małej grupie (4 spotkania po 2
godziny każde), dostęp do 8 pokoi na platformie edukacyjnej, sale dostosowane do pracy treningowej oraz całodzienną przerwę kawową.
8. Gdzie odbywa się Trening Budowania Relacji?
Wszystkie zajęcia odbywają się w Warszawie, na Pradze. Nie zapewniamy noclegów w ośrodku. Polecamy hotele w pobliżu.
Kontakt / zapisy
Zapisy w 3 krokach:
1. Wyślij zgłoszenie
2. Umów się na bezpłatną konsultację
3. Podpisz umowę
Formularza możesz użyć także, aby dopytać o szczegóły projektu.