Trening Budowania Relacji | Grupa Trop

Trening Budowania Relacji

Naucz się budować satys­fak­cjonujące relacje w życiu zawodowym i osobistym. Weź udział w Treningu Budowania Relacji

Jeśli chcesz:

  • Zrozumieć mechanizmy komunikacji interpersonalnej
  • Lepiej słuchać ze zrozumieniem i wysyłać jasnych komunikatów
  • Umieć udzielać i przyjmować informacje zwrotne
  • Dostrzegać sytuacje konfliktowe i optymalne reagować na nie
  • Pracować na swoich mocnych stronach i zaletach
  • Zwiększyć świadomość swoich potrzeb związanych z rozwojem
  • Zwiększyć Świadomość własnych wyuczonych zachowań i zachowań innych członków grupy

Weź udział w kursie!

CZYM JEST TRENING BUDOWANIA RELACJI

Trening Budowania Relacji składa się z Treningu Interpersonalnego (5 dni, 40 h) oraz, odbywającego się miesiąc później, Warsztatu Planowania Rozwoju (2 dni, 14 h)

.

TRENING INTERPERSONALNY

.

Trening Interpersonalny powstał jako narzędzie szkolące psychoterapeutów i socjoterapeutów, jednak dzięki swojej skuteczności i wszechstronnemu zastosowaniu szybko zdobył popularność w różnych środowiskach. Dziś na treningi przychodzą osoby zainteresowane rozwojem, niezależnie od wykonywanego zawodu.

CELE TRENINGU INTERPERSONALNEGO

Rozwój umiejętności właściwego interpretowania komunikatu rozmówcy, na który składają się nie tylko słowa, ale też mowa ciała, ton głosu i kontekst sytuacji.

Jak często miałeś wrażenie, że osoba, z którą rozmawiasz wysyła Ci sprzeczne sygnały – słowa mówią jedno, a mowa ciała, ton głosu sugeruje coś innego?

Nauka tworzenia zrozumiałych komunikatów.

Jak często zdarza Ci się, że Twój rozmówca niewłaściwie  interpretuje to, co do niego mówisz?

Wzrost umiejętności słuchania i słyszenia innych.

Jak często układasz  w myślach odpowiedź, zanim Twój rozmówca skończy swoją wypowiedź?

Nauka udzielania takich informacji zwrotnych, które służą poprawie relacji i pomagają w osiąganiu wspólnych celów.

Zastanawiałeś się kiedyś w jakim celu udzielasz informacji zwrotnej?

Uświadomienie mechanizmów psychologicznych, które często, wbrew naszej woli, kierują naszym zachowaniem.

Co wpływa na podejmowane przez Ciebie decyzje?

Uświadamianie własnych wyuczonych nawyków, które stosujemy w komunikacji. Zbudowanie strategii zmiany niekorzystnych nawyków.

Jakie Ty masz nawyki komunikacyjne?

Nauka umiejętności zachowania się w sytuacji konfliktowej, dostrzegania i rozumienia jej przyczyn.

Jak zachowujesz się w sytuacji konfliktowej?

Nauka umiejętności przyjmowania trudnych informacji zwrotnych

Jaka forma informacji zwrotnej najbardziej Ci odpowiada?

Dlaczego Trening Interpersonalny jest wyjątkową formą pracy?

.

Trening Interpersonalny jest pracą na doświadczeniu i procesie grupowym. Co to znaczy?

Tradycyjne formy nauki często kojarzą się z wielogodzinnym przesiadywaniem nad książkami i robieniem notatek. Trening Interpersonalny nie jest taką metodą nauki. Dobrym przykładem obrazującym różnicę między tradycyjną formą uczenia się a treningiem jest student medycyny, który siedząc nad książkami próbuje się nauczyć tego, jak się operuje. Jest to wiedza teoretyczna, przydatna i niezbędna, ale trudno się jednak nie zgodzić, że zupełnie inną formą będzie sytuacja w której, przeprowadzi operację własnoręcznie. Dochodzi stres, lepsze bądź gorsze zdolności manualne, umiejętność współpracy z zespołem, czy  nawet zdarzenia życia codziennego. Podobna zasada działa w przypadku Treningu Interpersonalnego, gdzie nauka odbywa się od praktyki do teorii, a nie odwrotnie.  Przewagą Treningu jest brak ograniczającego harmonogramu/agendy, ponieważ przebieg zależy od  indywidualnych potrzeb uczestników. Z tego względu bardzo istotną rolę odgrywa trener, który dba o to by proces szedł we właściwym kierunku, a każdy uczestnik miał optymalną możliwość rozwoju umiejętności, które są mu potrzebne.

WARSZTAT PLANOWANIA ROZWOJU

.

Miesiąc po Treningu, Grupa TROP, jako jedyna  firma szkoleniowa na rynku oferuje 2-dniowy warsztat utrwalający nabyte umiejętności. Dzięki miesięcznej przerwie uczestnicy mają możliwość weryfikacji nowych umiejętności i zdobytych informacji w pracy i w życiu codziennym. Jest to też moment na nazwanie tego co wydarzyło się na treningu. Warsztat Planowania Rozwoju jest ważnym etapem podsumowującym cały Trening Budowania Relacji.

.

Zobacz na czym polega Trening Budowania Relacji – opowiada Dorota Szczepan-Jakubowska

.

Trening Budowania Relacji to jedyny w Polsce Trening Interpersonalny poszerzony o Warsztat Planowania Rozwoju mający na celu utrwalenie zdobytej wiedzy i doświadczenia, wsparcie w przełożeniu na życie codzienne oraz zaplanowanie dalszej ścieżki rozwoju każdego uczestnika z osobna.

Korzyści

Rozumienie mechanizmów
komunikacji
interpersonalnej

Umiejętność słuchania ze zrozumieniem
i wysyłania jasnych komunikatów

Umiejętność udzielania konstruktywnych
informacji zwrotnych

Umiejętność udzielania konstruktywnych
informacji zwrotnych

Dla kogo jest Trening Budowania Relacji?

ŚRODOWISKA BIZNESOWE

Obecność na Treningu jest szczególnie wartościowa dla menagerów, liderów , project menagerów zarządzających zespołami zadaniowymi. Udział w Treningu daje możliwość lepszego rozumienia pracy swojego zespołu i poszczególnych członków tak, by osiągać wyznaczone cele, przy jednoczesnej satysfakcji zespołu. Na trening możesz przyjść sam, a także wysłać swojego pracownika.

ŚRODOWISKA EDUKACYJNE

Zawód nauczyciela, wychowawcy, czy też wykładowcy jest trudny i odpowiedzialny. Nauczyciele mają za zadanie przekazać swoim podopiecznym nie tylko wiedzę, ale także uczyć ich życia w społeczeństwie, w grupie jaką jest klasa, szkoła, czy grupa rówieśnicza. Nauczyciel, zaraz po rodzicach, bywa najważniejszym dorosłym w życiu uczniów, więc ważne jest ,by umieć budować zaufanie w kontakcie z nimi tak, by być ich naturalnym autorytetem. Trening pozwala zrozumieć grupę – jak się formuje, kto w jakie role wchodzi i jaka jest moja rola w tej grupie.

ŚRODOWISKO PSYCHOLOGICZNE

Trening pierwotnie był przeznaczony dla psychoterapeutów i socjoterapeutów w celu poprawy jakości terapii grupowych, ale też terapii indywidualnych. Uczy uważnego słuchania, które w kontakcie z pacjentem jest niezbędnym narzędziem. Dodatkowo, Trening jest doskonałą okazją do obserwacji specyfiki procesu grupowego, formowania grupy i przyjmowanych przez jej członków ról. Z treningu skorzystają szczególnie psycholodzy, terapeuci, facylitatorzy, a także studenci tego typu kierunków.

ŚRODOWISKO SZKOLENIOWE

Obecność na Treningu Interpersonalnym jest niezbędnym kryterium do uzyskania rekomendacji trenerskich i coachingowych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poza trenerami, coachami, oraz superwizorami Trening przydaje się także w pracy mediatora czy moderatora –  uczestnicy mają okazję zrozumieć mechanizmy procesów grupowych i relacji zachodzących pomiędzy uczestnikami.

SEKTORY ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ I SŁUŻB PUBLICZNYCH

Wszędzie tam, gdzie pracuje się z ludźmi którzy znajdują się w trudnych życiowych sytuacjach, zrozumienie emocji swoich i potrzeb innych jest kluczowe. Lekarze, pielęgniarki czy pracownicy opieki społecznej są częściej narażeni na chłód emocjonalny lub wypalenie zawodowe będące skutkiem nagromadzonych negatywnych emocji. Trening pomaga temu zapobiec i uczy czerpania satysfakcji zawodowej.

Informacje organizcyjne

Trening Budowanie Relacji składa się z dwóch zjazdów. Pierwszy z nich to trening interpersonalny, który trwa 5 dni, a po mniej więcej miesiącu odbywa się dwudniowy warsztat. Całodzienne zajęcia odbywają się w weekendy w godzinach:

  • sobota: 9.00-18.00
  • niedziela: 9.00-17.00

Terminy zajęć najbliższej edycji

 

06-10 marca 2019

Trening Interpersonalny

06-07 kwietnia 2019

Warsztat Planowania Rozwoju

Zapytaj nas o kolejne terminy.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Poniżej zamieściliśmy najpopularniejsze pytania, a jeśli chcesz czytelniku dopytać o więcej, to zostaw kontakt do siebie w formularzu – wówczas oddzwonimy, napisz e-mail na adres akademia@grupatrop.pl lub zadzwoń do biura: 22 615 52 40.

Cieszymy się, że nasz projekt spotkał się z Twoim zainteresowaniem. Zapraszamy do kontaktu.

1. Jak liczna jest grupa?

Grupy liczą od 8 do 12 osób.

2. Ile trwa trening?

Według wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz na podstawie wieloletnich obserwacji, Trening Interpersonalny powinien trwać 40h. Dlaczego? Jest to optymalny czas dla rozwoju procesu grupowego, który jest podstawą pracy treningowej.

3. Czy Trening Budowania Relacji to forma psychoterapii?

Nie. Mimo, że istnieje możliwość, że po treningu nastąpi poprawa życia psychicznego uczestnika, sam trening nie jest formą terapii i ma charakter rozwojowy a nie pomocowy.

4. Czy Trening Budowania Relacji jest dobrą formą nauki dla każdego bez względu na wykształcenie, płeć i rodzaj wykonywanej pracy?

Zdecydowanie tak. Różnice indywidualne uczestników, takie jak płeć, zawód czy status są walorem Treningu, ponieważ dają możliwość do pracy z osobami, z którymi na co dzień nie mamy okazji współpracować.  

5. Czy muszę być obecny podczas całego Treningu?

Tak. To bardzo ważne. Każdy dzień Treningu Budowania Relacji odgrywa ważną rolę w procesie rozwoju uczestnika i grupy. Obecność jest obowiązkowa. 

6. Jak mogę się ubrać na Trening.

Tak, żeby tobie było komfortowo. Jeśli  dobrze się czujesz w dresach, przyjdź w dresach, jeśli w garniturze, to w garniturze. Istotne jest to, żeby każdy czuł się swobodnie.

7. Ile kosztuje Trening Budowania Relacji

2100 zł netto. Oprócz zajęć w cenę wliczony jest obiad i całodzienna przerwa kawowa.

Kontakt / zapisy

Wybierz:

13 + 1 =

Zapisy w 3 krokach:

 

1. Wyślij zgłoszenie

2. Umów się na bezpłatną konsultację

3. Podpisz umowę

Formularza możesz użyć także aby dopytać o szczegóły projektu

Kontaktując się z nami, przekazujesz swoje dane osobowe, które będą wykorzystywane w celu obsługi Twojego zapytania. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

TO CIĘ MOŻE JESZCZE ZAINTERESOWAĆ: