Czy możesz sobie pozwolić na to, że Twoi najlepsi pracownicy odejdą? - Grupa Trop

Czy możesz sobie pozwolić na to, że Twoi najlepsi pracownicy odejdą?

Wyobraź sobie sytuację, że Twój najlepszy pracownik zaczyna zaniedbywać obowiązki. Dodatkowo, często przychodzi spóźniony, osowiały i zmęczony. To, co wcześniej sprawiało mu radość i napędzało do działania, teraz traktuje, jako zadanie do odhaczenia. Nic z tego nie rozumiesz, zwłaszcza, że ostatnio dałeś mu podwyżkę. Zapraszasz go na serdeczną i szczerą rozmowę, podczas której zapewnia Cię, że to chwilowa niedyspozycja i że zaraz się poprawi. Nazajutrz zwalnia się z pracy. Jesteś w szoku. Nie masz pojęcia, co się stało. Musisz teraz szybko znaleźć kogoś na jego miejsce. Kogoś niezawodnego, doświadczonego i kreatywnego. Narasta w Tobie złość, zwłaszcza, że przeszkolenie nowego pracownika będzie kosztowało firmę kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy wiesz, że powodem tej sytuacji mogło być wypalenie zawodowe, którego symptomów nie byłeś w stanie zauważyć? Posłuchaj podcastu.

 * podcast jest zapisem fragmentu seminarium otwartego organizowanego w ramach Psychologicznej Akademii Lidera przez Grupę TROP.

 

zapraszam do posłuchania podcastu

Danuta Rocławska

Business coach, akredytowany coach kryzysowy i psycholog z długoletnim doświadczeniem menedżera zarządzającego. Specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu wellbeing dla organizacji, warsztatach tematycznych (m.in. zarządzanie sobą dla liderów, komunikacja, radzenie sobie ze stresem) oraz psychoedukacji (wypalenie zawodowe, work-life blend/balance).

TO CIĘ MOŻE JESZCZE ZAINTERESOWAĆ: