Marzena Fijałkowska
Praktyk i ekspert HR, coach, mentor, trener, psycholog
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja psychologia pracy: stres, wypalenie zawodowe), Studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach w Szkole Głównej Handlowej, Coachingu profesjonalnego w Akademii Leona Koźmińskiego, Szkoły Trenerów w Grupie TROP oraz Coachingu systemowego i konstelacji organizowanego przez Coaching Constellations Ltd.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję w formule samodzielnej działalności jako konsultantka i doradczyni w obszarze zarządzania ludźmi w organizacjach. Wspieram kadrę zarządzającą, właścicieli, menadżerów, liderów w różnorodnych aspektach współpracy z ludźmi, strategicznym planowaniu, optymalizacji procesów i struktur, tworzeniu działów HR będących partnerem dla biznesu i odpowiadających na potrzeby pracowników, podnoszeniu efektywności zespołów i indywidualnych pracowników i ich rozwoju w formule coachingu, mentoringu oraz warsztatów.
Poprzednio, przez ponad 20 lat pracowałam w rolach dyrektora i menadżera HR, w firmach i grupach kapitałowych (500-12000 zatrudnionych), w branżach: sprzedaż detaliczna, finanse, budownictwo przemysłowe, produkcja chemiczna i metalurgiczna oraz sprzedaż, montaż i serwis urządzeń transportu bliskiego, w: Geant Polska sp. z o.o., Tesco Polska sp. z o.o., Provident Polska S.A., Polimex Mostostal S.A., Ciech S.A., Boryszew S.A., Schindler Polska sp. z o.o. Odpowiadałam za pełen zakres spraw personalnych w organizacjach, w tym za: administrację kadrowo-płacową, wynagrodzenia i benefity, budżety kosztów personalnych, analitykę HR, optymalizację procesów HR, wewnętrzne regulaminy i procedury w obszarze spraw pracowniczych, rekrutację, onboarding, szkolenia i rozwój pracowników, employer branding, komunikację wewnętrzną. Mam także doświadczenia w rozwiązywaniu różnych, indywidualnych spraw pracowniczych, udoskonalaniu pracy zespołów, współpracy z partnerami społecznymi, facylitacji spotkań oraz prowadzeniu szkoleń i warsztatów.
W praktyce bliska jest mi sentencja Franklina Coveya: „Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym.” Pracuję pozostając w nieustannym zaciekawieniu drugim człowiekiem, koncentracji i uważności na jego potrzeby, wrażliwości i szacunku dla ludzi, ich doświadczeń, wiedzy, dokonań.