Zuzanna Piechowicz - Grupa Trop
Zuzanna Piechowicz

Mam jedenaście lat doświadczenia pracy w mediach, w Radiu TOK FM – dziennikarskiego (od stażystki przez wydawczynię po autorkę tekstów i  prowadzącą audycję) i menedżerskiego (od 2010 roku jestem sekretarzem redakcji) oraz kilka lat doświadczenia trenerskiego. Prowadzę audycje: “Idealna Niedziela”, “Szkoda czasu na złe seriale” i “Dobra praca”. Moje teksty można przeczytać m.in.:  m.in. w  “Krytyce Politycznej”, “Newsweeku Psychologii”, “Magazynie Slow” czy portalu weekend.gazeta.pl

Wierzę w edukacyjną moc radia, dlatego słucham, tworzę i uczę innych tworzenia podcastów radiowych na ważne dla nich tematy. Trenersko specjalizuję się w tematyce edukacji medialnej i cyfrowej, kreatywności i komunikacji. Prowadziłam warsztaty dla uczniów i uczennic, studentów i studentek, działaczy i działaczek organizacji pozarządowych czy dziennikarek i dziennikarzy, a także dla więźniów – W Polsce i za granicą (m.in. w Birmie i na Ukrainie). 

Doświadczenia trenerskie i dziennikarskie wykorzystuję współpracując z trzecim sektorem, m.in. Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy “Polis” (oprócz pracy trenerskiej przez kilka lat członkini zarządu), Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Centrum Edukacji Obywatelskiej czy Fundacją Nowoczesna Polska. Ważna dla mnie jest współpraca trenerska z programem Szkoła Dialogu Fundacji Forum Dialogu, której celem jest zapoznanie uczniów z historią Żydów mieszkających kiedyś w ich miejscowościach. Myślę, że moje doświadczenie dziennikarskie i w organizacjach pozarządowych może być cenne dla środowiska korporacyjnego.