Joanna Porębska - Grupa Trop
Joanna Porębska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla nauczycieli po polsku i po angielsku. Posiadam międzynarodowe doświadczenie w pracy trenerskiej. Jako trener Cambridge CELTA i Cambridge CELTYL (brytyjska certyfikacja uprawniająca do nauczania angielskiego) pracowałam w Europie i w Azji z przedstawicielami wielu kultur. Od 2010 ściśle współpracuję z British Council jako trener i mentor nauczycieli.
Posiadam Dyplom I stopnia Szkoły Trenerów I Coachingu TROP. Skończyłam Moduł Trenerski w 2016, a Coachingowy w 2017. Bardzo często uczestniczę w tropowych wydarzeniach – Festiwalu Empatii i Inspiratoriach.  We współpracy z TROPEM przeprowadziłam warsztat dla nauczycieli o empatycznej relacji nauczyciel – uczeń.
Interesuję się neurodydaktyką, a szczególnie procesami uczenia się oraz zapamiętywania. Z wielką radością towarzyszę uczestnikom szkoleń oraz klientom coachingu w odkrywaniu swoich mocnych stron i cieszę się, gdy widzę błysk zachwytu w ich oczach, kiedy uświadamiają sobie, jak wiele mają kompetencji. Oprócz szkoleń związanych z metodyką i wiedzą edukacyjną, lubię prowadzić warsztaty rozwijające współpracę i komunikację opartą na empatii, tematykę asertywności, dbania o swoją energię oraz ‘work-life balance’. W pracy szkoleniowej spędziłam ponad 3000 godzin.
Kiedy nie pracuję, ćwiczę uważność w kontakcie z przyrodą, na przykład pomagając znajomemu pszczelarzowi. Lubię podróże – małe i duże, zwłaszcza z moją suczką Brysią.